Forum 77 GDH Wataha oraz 77 GGZ Wilczki

Forum 77 GDH Wataha oraz 77 GGZ Wilczki


#1 2013-01-07 17:36:05

 Pat.

Drużynowa vel. dh. Bambo

5092849
Skąd: z domku.
Zarejestrowany: 2010-09-16
Posty: 973
Punktów :   

STOPNIE HARCERSKIE

WYMAGANIA NA STOPNIE:

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& … ms&cad=rja

Żeby była jasność będziemy otwierać oczywiście harcerzom z krzyżem w następujący sposób:
klasa 4 i 5 - ochotniczka/młodzik
klasa 6 - tropicielka/wywiadowca
klasa 1 i 2 gim - pionierka/odkrywca
klasa 3 gim - samarytanka/ćwik

Proszę na zbiórkę przynieść wydrukowaną kartę próby stworzoną na podstawie powyższych wymogów oraz jeden PUSTY egzemplarz takiej karty próby, aby uzupełnić go już poprawioną ostateczną wersją.

http://i47.tinypic.com/11jlnpi.png

Nie musi być ta sama czcionka ;P Chodzi o ogólny wzór


'A jeśli spytasz o cel podróży, odpowiem Ci, że warto iść, po prostu iść, iść, iść jak najdłużej.'

Offline

 

#2 2013-01-07 18:04:39

 julek

Przyboczny

31081895
Skąd: 54.325908,18.620313
Zarejestrowany: 2010-09-03
Posty: 643

Re: STOPNIE HARCERSKIE

Jeżeli nie zdobyłeś poprzedniego stopnia to próbę uzupełnia się o wymagania z poprzednich


Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym, na datę jego publikacji. Nie mogą być one wykorzystane przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani następującym po nim dniach. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn.

Offline

 

#3 2013-01-07 18:07:46

 Pat.

Drużynowa vel. dh. Bambo

5092849
Skąd: z domku.
Zarejestrowany: 2010-09-16
Posty: 973
Punktów :   

Re: STOPNIE HARCERSKIE

Żeby było łatwiej zrozumieć książeczkę wymogów napiszę pod spodem przykładową kartę próby na każdy z tych stopni i dopiszę do zadań punkt, na którym WZOROWAŁ się mój wymyślony harcerz.

SKĄD WIEDZIEĆ JAKIE ZADANIE JEST DLA MNIE?
Wypisz swoje wady i zalety. Z czym nie możesz sobie poradzić? Co lubisz najbardziej robić? Wykorzystaj to dobierając zadania.

HARCERZ, klasa 4 -> stopień MŁODZIK
Lubi czytać, ale brakuje mu nowych książek. Ma trochę za mało zapału, aby pomagać w pracach domowych. Lubi jeździć na rowerze i spędzać czynnie swój wolny czas. Lubię harcerskie zabawy i śpiewanki, w przyszłości może nauczy się grać na gitarze. Lubi podróże i wędrówki, jednak trochę słabo z jego orientacją w terenie i umiejętnościami organizatorskimi.

PRZYKŁADOWE 5 ZADAŃ:
1) Założę kartę w bibliotece miejskiej, wypożyczę i przeczytam 3 nowe książki. Wybiorę tę, która najbardziej przypadła mi do gustu i opowiem o niej drużynowej. (Skorzystał z Praca nad sobą, Mam swoją ulubioną książkę. Korzystam z biblioteki.; oczywiście jeśli się nie ma karty już!!!)
2) Przez 2 miesiące będę systematycznie wynosił śmieci i zmywał naczynia po kolacji. Rodzice potwierdzą, że wykonywałem swoje prace. (Skorzystał z Życie rodzinne, Mam stały obowiązek domowy i wywiązuję się z niego.)
3) Pomogę rodzicom w organizacji i wybiorę się z nimi na 3 wycieczki rowerowe po okolicy. Udokumentujemy wyjazdy opisem trasy i zdjęciami. Rezultaty kadra drużyny umieści na forum, aby inni harcerze mogli skorzystać z porad. (Zaradność życiowa, Systematycznie uczestniczę w zajęciach ruchowych (np. gimnastyka, gra w piłkę, jazda na rowerze, aerobik, jazda na rolkach).
4) Stworzę swój własny śpiewnik z ulubionymi piosenkami harcerskimi i turystycznymi oraz tymi, które najczęściej śpiewa drużyna. (Wiedza harcerska, Mam śpiewnik harcerski. Znam przynajmniej 5 piosenek harcerskich i pląsów.)
5) Wezmę udział w wędrówce drużyny, w jej czasie będę posługiwał się mapą i kompasem prowadząc uczestników po szlaku. (Techniki harcerskie, Uczestniczyłam/em w wycieczce, przygotowałam/em swój ekwipunek wycieczkowy, odpowiedni do warunków atmosferycznych i terenowych. Potrafię bezpiecznie poruszać się po drodze (samodzielnie i w grupie)


'A jeśli spytasz o cel podróży, odpowiem Ci, że warto iść, po prostu iść, iść, iść jak najdłużej.'

Offline

 

#4 2013-01-07 18:08:13

 Pat.

Drużynowa vel. dh. Bambo

5092849
Skąd: z domku.
Zarejestrowany: 2010-09-16
Posty: 973
Punktów :   

Re: STOPNIE HARCERSKIE

dokładnie Julku


'A jeśli spytasz o cel podróży, odpowiem Ci, że warto iść, po prostu iść, iść, iść jak najdłużej.'

Offline

 

#5 2013-01-08 19:27:22

 julek

Przyboczny

31081895
Skąd: 54.325908,18.620313
Zarejestrowany: 2010-09-03
Posty: 643

Re: STOPNIE HARCERSKIE

Może być 6 zadań?
Mogę korzystać z wymagań zhr-u?
Nie mam nic o jezusie XD


Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym, na datę jego publikacji. Nie mogą być one wykorzystane przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani następującym po nim dniach. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn.

Offline

 

#6 2013-01-08 22:20:36

 Aga

Przyboczna

7039171
Skąd: PolskaWieśTańczącaIŚpiewająca
Zarejestrowany: 2010-09-03
Posty: 628
Punktów :   

Re: STOPNIE HARCERSKIE

nie ważne skąd są zadania i co pomogło Ci na nie wpaść, ważne, żeby były dopasowane (adekwatne) do Ciebie i żeby wymagały też czegoś od Ciebie, bo np po co Ci zadanie z założeniem maila skoro masz go od 5 lat ;D


"Nikt nie zasługuje na więcej niż to, czym potrafi podzielić się z innymi, jeszcze bardziej potrzebującymi"

Offline

 

#7 2013-01-09 08:16:37

 julek

Przyboczny

31081895
Skąd: 54.325908,18.620313
Zarejestrowany: 2010-09-03
Posty: 643

Re: STOPNIE HARCERSKIE

Wymagania na odkrywcę widzę że czytałaś XD


Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym, na datę jego publikacji. Nie mogą być one wykorzystane przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani następującym po nim dniach. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn.

Offline

 

#8 2013-01-09 14:42:59

 Pat.

Drużynowa vel. dh. Bambo

5092849
Skąd: z domku.
Zarejestrowany: 2010-09-16
Posty: 973
Punktów :   

Re: STOPNIE HARCERSKIE

Liczba zadań w sumie ma być adekwatna do stopnia będziemy negocjować na zbiórce

Niech każdy napisze sobie jedno lub dwa awaryjne zadania, jakby któreś wypadło


'A jeśli spytasz o cel podróży, odpowiem Ci, że warto iść, po prostu iść, iść, iść jak najdłużej.'

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl